Kreativ iqtisodiyot bo‘yicha xalqaro konferensiya doirasida “Manej” markaziy ko‘rgazmalar zalida “Béton” markazi tomonidan tayyorlangan “Fotosuratlardagi kreativ texnologiyalar” nomli fotosan’at ko‘rgazmasi o‘z ishi boshladi.
Ekspozitsiya ijodkor yondashuvlar so‘nggi ikki yuz yil davomida — XIX asrga oid fotosuratlarni qo‘lda bo‘yashdan tortib to neyron tarmoqlardan foydalangan holda zamonaviy badiiy amaliyotlargacha qay tazrda o‘zgarib borgani ochib beriladi.
Yirik anjuman dasturining bir qismi bo‘lgan ko‘rgazma texnologiyalarning vizual san’at rivojidagi o‘rnini ta’kidlab, kreativ iqtisodiyot an’analar va innovatsiyalarni qanday uyg‘unlashtirishini namoyish etdi.

В рамках Международной конференции по креативной экономике в Центральном выставочном зале «Манеж» открылась выставка фотоискусства «Креативные технологии в фотографии», подготовленная Центром Béton.
Экспозиция показывает, как менялся творческий подход на протяжении двух столетий — от ручной раскраски фотографий XIX века до современных художественных практик с использованием нейросетей.
Выставка стала частью программы конференции, подчеркнув роль технологий в развитии визуального искусства и продемонстрировав, как креативная экономика соединяет традиции и инновации.