30-may kuni Moskva viloyatida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi tomonidan “Noviy Iyerusalim” muzeyi bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Olamlar orasidagi nur” nomli ko‘rgazma loyihasi ishga tushadi.
Ekspozitsiyadan I.V.Savitskiy nomidagi Qoraqalpog‘iston davlat san’at muzeyi va “Noviy Iyerusalim” muzeyi sara to‘plamlariga mansub 40 nafar rassomning 160 dan ortiq asarlari o‘rin olgan. Bular Aleksandr Volkov, Solomon Nikritin, Kliment Redko va boshqa musavvirlarning mo‘yqalam namunalari bo‘lib, ularning ijod sahifalari 1920–1930-yillar san’atiga yangicha razm solish imkonini beradi.

30 мая в Московской области откроется международный выставочный проект «Свет между мирами», организованный Фондом развития культуры и искусства Узбекистана совместно с музеем «Новый Иерусалим».
В экспозиции — более 160 произведений 40 художников из Каракалпакского государственного музея искусств имени И.В. Савицкого и музея «Новый Иерусалим». Это работы Александра Волкова, Соломона Никритина, Климента Редько и других авторов, чьё творчество позволяет по-новому взглянуть на искусство 1920–1930-х годов.