30-may kuni Moskva viloyatida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi tomonidan “Noviy Iyerusalim” muzeyi bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Olamlar orasidagi nur” nomli ko‘rgazma loyihasi ishga tushadi.
Ekspozitsiyadan I.V.Savitskiy nomidagi Qoraqalpog‘iston davlat san’at muzeyi va “Noviy Iyerusalim” muzeyi sara to‘plamlariga mansub 40 nafar rassomning 160 dan ortiq asarlari o‘rin olgan. Bular Aleksandr Volkov, Solomon Nikritin, Kliment Redko va boshqa musavvirlarning mo‘yqalam namunalari bo‘lib, ularning ijod sahifalari 1920–1930-yillar san’atiga yangicha razm solish imkonini beradi.

On 30 May, the international exhibition project Light Between Worlds will open in the Moscow Region. The exhibition is organised by Uzbekistan Art and Culture Development Foundation in collaboration with the New Jerusalem Museum.
The display features over 160 works by 40 artists from the collections of the Karakalpakstan State Museum of Art named after I.V. Savitsky and the New Jerusalem Museum. The exhibition includes works by Alexander Volkov, Solomon Nikritin, Kliment Redko, and other artists whose creative output offers a fresh perspective on the art of the 1920s and 1930s.