Tarixiy Real o‘quv yurti binosida, bugun Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi bosh qarorgohi joylashgan maskanda, bepul Wi-Fi, kichik kutubxona va ochiq dasturga ega kovorking markazi ochilmoqda.
XIX asrda me’morlar Vilgelm Geynselman va Aleksandr Maksimov tomonidan bunyod etilgan bu bino Toshkent xotira qatlamining ajralmas bo‘lagi. Endilikda Jamg‘arma o‘z ofisining bir qismini shahar ahli uchun ochib, uni jamoat maydoniga aylantirmoqda.
Bu yerda yosh mutaxassislar, san’atkorlar, tadqiqotchilar, talabalar va kreativ soha vakillari to‘planib, shaharning qiyofasi va intellektual manzarasini o‘zgartiradigan tashabbuslarni hayotga tatbiq etadi.

В историческом здании Реального училища, где сегодня находится штаб-квартира Фонда развития культуры и искусства, открывается коворкинг с бесплатным Wi-Fi, мини-библиотекой и публичной программой.
Здание XIX века, созданное архитекторами Вильгельмом Гейнцельманом и Александром Максимовым, — часть культурной памяти Ташкента. Теперь Фонд открывает часть офиса городу, превращая его в общественное пространство.
Здесь встречаются молодые специалисты, художники, исследователи, студенты и представители креативных индустрий, чтобы запускать инициативы, меняющие городской рельеф и интеллектуальный ландшафт.