“Naqsh” hunarmandchilik maktabining 2-moduli — “Geometriya va naqshga kirish” dasturiga arizalar topshirish uchun so‘nggi kunlar qolmoqda.
2026-yil 26-yanvardan Toshkent shahrida Qirollik jamg‘armasining An’anaviy san’at maktabi (KFSTA) yetakchi ustozlari jamoasi ishtirokchilarni qadimiy bilimlar olamiga chuqur sho‘ng‘ishga chorlaydi. Bu bilimlar tizimida geometriya — uyg‘unlik asosi, naqsh esa dunyoqarashning badiiy ifodasidir. “Naqsh” hunarmandchilik maktabi devorlarida talabalar asrlar davomida O‘zbekiston me’moriy qiyofasini shakllantirgan tamoyillarni o‘rganadi va amaliyotda qo‘llaydi.
Mashg‘ulotlar dasturi, ishtirok etish shartlari va ta’lim to‘lovi bo‘yicha batafsil ma’lumot “Naqsh” hunarmandchilik maktabining rasmiy veb-saytida tanishish mumkin.

Остаются последние дни для подачи заявок на 2-модуль  школы ремёсел Naqsh — «Введение в геометрию и орнамент».
С 26 января 2026 года в Ташкенте команда ведущих преподавателей Школы традиционных искусств Королевского фонда (KFSTA) пригласит участников в глубокое погружение в древние знания, где геометрия становится основой гармонии, а орнамент — отражением мировоззрения. В стенах школы ремёсел Naqsh студенты будут исследовать и применять принципы, сформировавшие архитектурную идентичность Узбекистана на протяжении веков.
Подробная информация о программе занятий, условиях участия и стоимости обучения доступна на официальном сайте школы Naqsh.