O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi taklifiga binoan “Bolalardan – bolalarga” bolalar ijodiy kontsertida Toshkentning taniqli ijodiy jamoalari: “Aladdin” studiyasi, “Melodiya” studiyasi va “Aria” ijod ustaxonasi ishtirok etadilar. Jasur Mirsagatov va SAHAR guruhi konsert dasturi mehmonlari bo‘lishadi.
Shodiyonaning jajji mehmonlari uchun nafaqat yorqin estrada tomoshasi, balki ko‘plab tadbirlar ham tayyorlangan: bolalar o‘zlarining sevimli qahramonlari bilan uchrashishlari, o‘yin va musobaqalarda qatnashishlari mumkin.
Bayramona konsert dasturi barcha poytaxtlik bolalarga musiqiy tuhfa bo‘lib, yosh tinglovchilarning san’at va ijodga qiziqishlarini uyg‘otadi.
“Aladdin” estrada studiyasi 1991-yilda tashkil etilgan. O‘tgan yillar davomida studiyaning 50 nafardan ortiq tarbiyalanuvchilari Chexiya, Gruziya, Ispaniya, Italiya, Janubiy Koreya, Qozog‘iston, Rossiya va Ukraina kabi mamlakatlarda o‘tkazilgan “Yangi to‘lqin”, “Katta sahna” kabi mashhur ijodiy tanlovlar sohiblari bo‘lishgan. Studiya badiiy rahbari Rustam Hamroqulov “Shuhrat” medali bilan taqdirlanib, “O‘zbekiston Respublikasi xalq ta’limi a’lochisi” unvoniga sazovor bo‘lgan.
“Melodiya” musiqa va san’at studiyasi katta yoshdagilarni bolalar uchun ijodiy makoni bo‘lib, unda tajribali muallimlar har bir iste’dodning o‘zini namoyon etishiga ko‘maklashadi. Ikki yilllik faoliyati davomida studiya o‘quvchilari mo‘jaz chiqishlar turkumini taqdim etib, ikkita yirik hisobot konsertini namoyish etdilar.
“Ariya” ijod ustaxonasi 7 yildan beri mavjud bo‘lib kelayotgan vokal maktabidir. Studiya talabalari “Голос. Дети”, “Детская Новая Волна”, “San Remo Junior” kabi loyihalar va boshqa xalqaro tanlovlarning bir necha bor ishtirokchisi va sovrindorlari bo‘lishgan. Toshkentda “Ariya” ustaxonasi sanʼatkorlari “Jazzirama” guruhi bilan birgalikda “Jaz Umidlari” konsert va maʼrifiy loyihasini tomoshabinlar e’tiboriga havola qiladilar.

По приглашению Фонда развития культуры и искусства Узбекистана в концерте детского творчества «От детей — детям» примут участие известные творческие коллективы Ташкента: студия «Аладдин», студия «Мелодия» и творческая мастерская «Ария». Гости концертной программы — Жасур Мирсагатов и группа SAHAR.
Для маленьких гостей праздника будет приготовлена не только яркое эстрадное шоу, но и многочисленные активности: ребята смогут встретиться с любимыми персонажами, принять участие в играх и конкурсах.
Праздничная концертная программа — это музыкальный подарок всем детям Ташкента, он позволит пробудить интерес юных слушателей к искусству и занятию творчеством.
Эстрадная студия «Аладдин» образована в 1991 году. За эти годы более 50 воспитанников студии стали лауреатами международных конкурсов в Италии, Испании, Южной Кореи, России, Грузии, Чехии, Украине, Казахстане, среди таких такие известные творческие состязания, как «Новая волна» и «Главная сцена».
Художественный руководитель студии Рустам Хамракулов награжден медалью «Шухрат» и удостоен почетного звания «Отличник народного образования Республики Узбекистан»
Студия музыки и искусств «Мелодия» — это творческое пространство для детей от взрослых, где опытные педагоги помогают раскрыться каждому таланту. За два года существования учащиеся студии представили серию камерных выступлений и дали два больших отчетных концерта.
Творческая мастерская «Ария» — это школа вокала, которая существует семь лет. Учащиеся студии неоднократно становились участниками и победителями таких проектов, как «Голос Дети», «Детская Новая волна», San Remo Junior и других международных конкурсов. Артисты мастерской «Ария» выступают в Ташкенте, вместе с группой Jazzirama представляют слушателям концертно-образовательный проект «Джаз Умидлари».