Biz O‘zbekiston pavilioni Expo 2025 Osakada Germaniya dizayn mukofotining oltin medali sohibi bo‘lganini e’lon qilishdan bag‘oyat mamnunmiz!
ATELIER BRÜKNER tomonidan yaratilgan O‘zbekiston pavilioni Germaniya dizayn mukofotining “A’lo me’morchilik – yarmarka va ko‘rgazma” toifasi bo‘yicha oltin maqomi bilan taqdirlandi. “Bilimlar bog‘i” kabi loyihalashtirilgan mazkur pavilion O‘zbekistonning boy merosi va barqaror kelajakka bo‘lgan qarashlarini aks ettiradi.
Anʼanaviy oʻzbek tumoridan ilhomlanib, pavilion yogʻoch, loy va gʻisht kabi tabiiy ashyolarni ilgʻor, qayta foydalanish mumkin boʻlgan dizayn tamoyillari bilan birlashtirgan. Bu tashrif buyuruvchilar uchun O‘zbekistondagi o‘zgarishlar va uning an’analarini zamonaviylik bilan uyg‘unlashtirishga sodiq ekanini kashf etish uchun ochiq taklifdir. Uni Osaka Expo 2025 koʻrgazmasida tomosha qilish mumkin.

Мы рады сообщить: Павильон Узбекистана на Expo 2025 в Осаке завоевал золото на премии German Design Award!
Павильон Узбекистана, разработанный ATELIER BRÜCKNER, получил золотую награду престижной премии German Design Award в категории «Превосходная архитектура – Ярмарки и выставки». Проект павильона под названием «Сад знаний» отражает богатое культурное наследие Узбекистана и его стремление к устойчивому будущему.
Вдохновленный тумаром — традиционным узбекским амулетом, павильон сочетает натуральные материалы, такие как дерево, глина и кирпич, с инновационными принципами экологичного и многоразового дизайна. Он приглашает посетителей познакомиться с процессом трансформации Узбекистана и его стремлением к гармонии традиций и современности.