Milanda madaniyat, san’at va shahar makonini rivojlantirishning asosiy chaqiriqlari va istiqbollari muhokama qilinadigan “Ertangi kun san’ati” (“Art for Tomorrow”) xalqaro anjumani o‘z ishini boshladi.
Ochilish marosimi “Triennale Milano”da Demokratiya va madaniyat jamg‘armasi prezidenti Ahilles Saltas, Milan merining madaniyat masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Tommazo Sakki va me’mor Stefano Boerining tabrik so‘zlari bilan boshlandi.
Dasturning birinchi kunidan san’atning hamjamiyatlar hayotidagi roli, madaniy rivojlanishning kelajakdagi ssenariylariga oid muhokamalar hamda ijod va urbanistika o‘rtasidagi muloqot ramzi sifatida Milanda XXIV Xalqaro triennalesi ko‘rgazmasining ochilishi kabi mavzular o‘rin olgan.

В Милане стартовал первый день форума Art for Tomorrow — международной платформы, где обсуждаются ключевые вызовы и перспективы развития культуры, искусства и городского пространства.
Открытие состоялось в Triennale Milano с приветственными словами президента Democracy & Culture Foundation Ахиллеса Цалтаса, заместителя мэра Милана по вопросам культуры Томмазо Сакки и архитектора Стефано Боэри.
В программе первого дня — дискуссии о роли искусства в жизни сообществ, будущих сценариях культурного развития и открытие 24-й Международной выставки «Триеннале» в Милане как символа диалога между творчеством и урбанистикой.