Milanda madaniyat, san’at va shahar makonini rivojlantirishning asosiy chaqiriqlari va istiqbollari muhokama qilinadigan “Ertangi kun san’ati” (“Art for Tomorrow”) xalqaro anjumani o‘z ishini boshladi.
Ochilish marosimi “Triennale Milano”da Demokratiya va madaniyat jamg‘armasi prezidenti Ahilles Saltas, Milan merining madaniyat masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Tommazo Sakki va me’mor Stefano Boerining tabrik so‘zlari bilan boshlandi.
Dasturning birinchi kunidan san’atning hamjamiyatlar hayotidagi roli, madaniy rivojlanishning kelajakdagi ssenariylariga oid muhokamalar hamda ijod va urbanistika o‘rtasidagi muloqot ramzi sifatida Milanda XXIV Xalqaro triennalesi ko‘rgazmasining ochilishi kabi mavzular o‘rin olgan.

The first day of the Art for Tomorrow forum, an international platform to discuss the key challenges and perspectives of culture, art and urban space, kicked off in Milan.
The opening took place at Triennale Milano with welcoming speeches by Achilles Tsaltas, President of Democracy & Culture Foundation, Tommaso Sacchi, Deputy Mayor of Milan for Culture, and Stefano Boeri, architect.
The programme of the first day includes discussions on the role of art in communities, future scenarios of cultural development and the inauguration of Triennale Milano as a symbol of dialogue between creativity and urbanism.