Biyennalening madaniy dasturi doirasida Respublika bolalar kutubxonasi sobiq “Pochchoqul Xoʻja” masjidi (XIX asr)ning binosida pop-up o‘quv zalini ishga tushirdi. Tarixiy makon oʻquvchi va tadqiqotchilar uchun jozibador zamonaviy maskanga aylandi.
Tashrif buyuruvchilar eʼtiboriga o‘zbek, rus va ingliz tillaridagi badiiy asarlar va ensiklopediyalardan tortib, bolalar va ilmiy-ommabop kitoblargacha bo‘lgan sara adabiyotlar to‘plami havola etiladi.
Kutubxonada har hafta mahorat darslari, bolalar uchun dasturlar o‘tkaziladi. O‘quv zali har kuni soat 9:00 dan 20:00 gacha ochiq bo‘lib, barcha to‘plamlardan erkin foydalanish imkonini taqdim etadi.

В рамках культурной программы Биеннале Республиканская детская библиотека открыла pop-up читальный зал в здании бывшей мечети «Пачакул Хожа» (XIX век). Историческое пространство стало современной точкой притяжения для читателей и исследователей.
Гостям предлагается подборка литературы на узбекском, русском и английском языках, от художественных произведений и энциклопедий до детских и научно-популярных книг.
В библиотеке еженедельно будут проходить мастер-классы, программы для детей. Читальный зал открыт ежедневно с 9:00 до 20:00 и предоставляет свободный доступ ко всей коллекции.