✅ bolalar poygalari,
2025-yil “Bukhara Night Race” musobaqasi alohida ahamiyat kasb etadi, chunki yugurish musobaqalari butun dunyodan tashrif buyuruvchi rassom va hunarmandlarni birlashtirgan birinchi Buxoro biennalesi bilan bir vaqtda o‘tkaziladi. Ekspozitsiyalar shaharning to‘rtta karvonsaroy, “Govkushon” va “Rashid” madrasalari hamda “Xo‘ja Kalon” masjidi kabi diqqatga sazovor me’moriy maskanlari tevaragiga joylashtiriladi. 13-sentabrdanoq boshlab biennalening “Qalblar dardiga darmon” nomli bosh ko‘rgazmasi barcha ixlosmandlar uchun muntazir bo‘ladi.
Ushbu yirik tadbirning ishtirokchisiga aylanish imkoniyatini qo‘ldan boy bermang. Hoziroq ro‘yxatdan o‘ting (https://events.samarkandmarathon.uz/), sizlarni Buxoroda kutib qolamiz!

✅ Забеги на 5 и 10 км
2025 год делает Bukhara Night Race особенно значимым — забеги пройдут одновременно с первой Бухарской биеннале, которая объединяет художников и ремесленников со всего мира. Экспозиции будут размещены в знаковых архитектурных объектах города, включая четыре караван-сарая, медресе Гаукушан, мечеть Ходжа Калон и медресе Рашид. Уже к 13 сентября основная выставка биеннале под названием «Рецепты для разбитых сердец» будет открыта для всех желающих.
Не упустите шанс стать частью большого события. Регистрируйтесь сейчас (https://events.samarkandmarathon.uz/)и ждем вас в Бухаре!
Организатор: Фонд развития культуры и искусства Узбекистана
Генеральные партнеры серии забегов Samarkand Marathon: Xalq Banki, xazna, Министерство спорта Республики Узбекистан