“O‘zbekiston bobi”ning chop etilishi sharofati bilan taniqli kulollar sulolasining vakili Shohruh Rahimov nufuzli “Homo Faber” stipendiya dasturiga qabul etildi. Shohruh bir oy Portugaliya, 6 oy Gretsiyaga sayohat qilib, mahalliy hunarmandlar bilan tajriba orttirish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Stipendiya dasturlari davomida yaratilgan asarlar 2024-yilda Venetsiyadagi “Homo Faber” ko‘rgazmasida taqdim etiladi.
O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi Shohruh Rahimovni stipendiya dasturining saralash dasturidan muvaffaqiyatli o‘tgani bilan samimiy muborakbod etadi. Endilikda “Homo Faber” sayyohlik qaydnomasi sharofati bilan hunarmandchilik an’analari ham mamlakatimiz, ham chet ellarda yanada rivojlanib, tobora muhim ahamiyat kasb etib boradi.

Благодаря появлению «Узбекской главы» Шохрух Рахимов, представитель известной семьи керамистов, был принят в престижную стипендиальную программу Homo Faber.
Шохрух проведет месяц в Португалии и 6 месяцев в Греции, где сможет получить опыт местных мастеров. Работы, выполненные в ходе стипендиальных программ, будут представлены в 2024 году на выставке Homo Faber в Венеции, которая состоится в Фонде Джорджио Чини (Giorgio Cini Foundation).
Фонд развития культуры и искусства Узбекистана поздравляет Шохруха Рахимова с отбором на стипендиальную программу. Благодаря гиду Homo Faber традиции ремесленничества будут развиваться и становиться все более значимыми, как на Родине, так и за рубежом.
Новый набор на стипендиальную программу Homo Faber будет открыт для молодых ремесленников в 2024 году.
В ближайших планах Фонда развития культуры и искусства Узбекистана —добавление новых ремесленников и мастерских в гид Homo Faber.