Bugun Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova raisligida Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligi, Madaniy meros agentligi vakillari hamda Xitoy davlat qurilish muhandisligi xalqaro korporatsiyasi Boshqaruvi raisi janob Gao Bo ishtirokida ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muhokama markazida yaponiyalik taniqli me’mor Tadao Ando konsepsiyasi asosida ishlab chiqilgan O‘zbekiston davlat san’at muzeyining yangi binosini qurish loyihasi bo‘ldi.
Tomonlar loyihaning hozirgi holati, amalga oshirishning asosiy bosqichlari, ishlar jadvali, shuningdek, tezkor hamkorlik va qarorlar qabul qilish mexanizmlarini ko‘rib chiqdilar.

Сегодня состоялась рабочая встреча под председательством Гаянэ Умеровой, Председателя Фонда развития культуры и искусства, с участием представителей Министерства строительства и жилищно-коммунального хозяйства, Агентства культурного наследия, а также председателя правления China State Construction Engineering Corporation International Construction г-на Гао Бо.
В центре обсуждения — проект строительства нового здания Государственного музея искусств Узбекистана, разработанный по концепции выдающегося японского архитектора Тадао Андо.
Стороны рассмотрели текущий статус проекта, ключевые этапы реализации, график работ, а также механизмы оперативного взаимодействия и принятия решений.