Bugun Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova raisligida Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligi, Madaniy meros agentligi vakillari hamda Xitoy davlat qurilish muhandisligi xalqaro korporatsiyasi Boshqaruvi raisi janob Gao Bo ishtirokida ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muhokama markazida yaponiyalik taniqli me’mor Tadao Ando konsepsiyasi asosida ishlab chiqilgan O‘zbekiston davlat san’at muzeyining yangi binosini qurish loyihasi bo‘ldi.
Tomonlar loyihaning hozirgi holati, amalga oshirishning asosiy bosqichlari, ishlar jadvali, shuningdek, tezkor hamkorlik va qarorlar qabul qilish mexanizmlarini ko‘rib chiqdilar.

Today, a working meeting chaired by Gayane Umerova, Chairperson of Uzbekistan Art and Culture Development Foundation, was held with the participation of representatives of the Ministry of Construction and Housing and Communal Services, the Agency for Cultural Heritage, as well as Mr Gao Bo, Chairman of the Board of China State Construction Engineering Corporation International Construction.
The discussion centred on the construction project of the new building of the State Art Museum of Uzbekistan, designed according to the concept of the outstanding Japanese architect Tadao Ando.
The parties reviewed the current status of the project, key implementation stages, work schedule, as well as mechanisms for operational interaction and decision-making.