An’anaviy so‘zana kashtachiligining mohir ustasi Madina Kasimbayeva “Doʻstlik” ordeni bilan taqdirlandi. Mazkur yuksak davlat mukofoti uning milliy qadriyatlarni asrab-avaylash va rivojlantirish, betakror so‘zana san’atini ommalashtirishga qo‘shgan ko‘p yillik hissasining e’tirofidir.
Madina 25 yildan ortiq vaqt mobaynida o‘zini ushbu hunarga baxshida etib, oʻz mahoratini yangi avlodlarga yetkazib kelmoqda. Oʻtgan davr davomida u nafaqat an’analarni saqlab qolishga, balki so‘zana maktabining voris davomchilari bo‘lgan bo‘lgʻusi chevarlarni ilhomlantirgan holda 1000 dan ortiq shogirdlarga saboq

Kasimbaeva Madina, a master of traditional suzane embroidery, was honoured with the "Dustlik" Order. The high state award was recognition of her long-term contribution to the preservation and development of national values, as well as popularisation of the unique art of suzane.
For more than 25 years Madina has been devoting herself to this craft and passing on her skills to the new generation. During this time she has trained more than 1000 students, thus not only preserving traditions, but also inspiring future masters, the successors of the suzane school.