Venetsiya biyennalesidagi faoliyati davomida 100 mingdan ortiq tashrif buyuruvchilarga peshvoz chiqqan “Ko‘zlarni qamashtiruvchi yog‘du” ko‘rgazmasi endi eshiklar ortida qoldi.
O‘zbekiston milliy pavilioni uning ostonasidan hatlab, butun dunyodan tashrif buyurgan mehmonlar, vositachilar, hammuallif va hamkasblarga samimiy tashakkurini bildiradi. Ularning barchasi quyosh energiyasi, me’morchilik va kundalik turmushga doir izlanishlar haqidagi Parkentda joylashgan Katta quyosh sandoni atrofida to‘plangan hikoyalar bilan shijoat bilan tanishdilar.
Mazkur sayohatni ro‘yobga chiqargan musavvirlar, dizaynerlar, tadqiqotchilar hamda hamkorlarimizdan minnatdormiz va kelgusi yilda tashrif buyuruvchilarimiz bilan yana bir bor diydorlashishni intiqlik bilan kutib qolamiz.

Национальный павильон Узбекистана на Венецианской биеннале «A Matter of Radiance» завершил свою работу, приняв более 100 000 посетителей на протяжении всей выставки.
Национальный павильон Узбекистана выражает искреннюю благодарность всем, кто переступил его порог: посетителям, медиаторам, сотрудникам и коллегам со всего мира, которые заинтересовались историями о солнечных исследованиях, архитектуре и повседневной жизни вокруг Большой солнечной печи в Парканте.
Мы признательны нашим художникам, дизайнерам, исследователям и партнёрам за вклад в формирование этого уникального путешествия и с нетерпением ждём встречи с посетителями в следующем году.