Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova va Saudiya-O‘zbekiston ishbilarmonlar kengashi raisi Muhammad Abdulla Abunayyon o‘rtasida yo’l xaritasi imzolandi.
Hujjat Saudiya Arabistoni Podshohligining eng yirik madaniy-ko‘ngilochar majmualaridan biri bo‘lgan ʻʻBoulevard Worldʼʼda O‘zbekiston milliy pavilioni loyihasini amalga oshirish bo‘yicha hamkorlikni nazarda tutadi.
Loyiha O‘zbekistonning turizm va madaniy salohiyatini targ‘ib etish hamda O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash uchun uzoq muddatli platformaga aylanadi.

В рамках Ташкентского международного инвестиционного форума была подписана дорожная карта о сотрудничестве между Председателем Фонда развития культуры и искусства Узбекистана Гаянэ Умеровой и председателем Саудовско-узбекского делового совета Мохаммадом Абдуллой Абунайяном.
Документ предусматривает сотрудничество по реализации проекта национального павильона Узбекистана в Boulevard World — одном из крупнейших культурно-развлекательных комплексов Королевства Саудовская Аравия.
Проект станет долгосрочной платформой для продвижения туристического и культурного потенциала Узбекистана и дальнейшего укрепления сотрудничества между Узбекистаном и Саудовской Аравией.