1–30-sentabr kunlari Venetsiyaning San-Jorjo-Majore orolida Mikelanjelo jamg‘armasi tomonidan tashkil etilgan “Homo Faber 2026” zamonaviy badiiy hunarmandchilik xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi uch nafar usta – Sanjar Kubayev, Shavkatdin Kamolov va Alisher Nazirovlarning mamlakatimiz an’anaviy hunarmandchiligining vorisligi va zamonaviy rivojini mujassam bo‘lgan asarlarini taqdim etadi.
Ta’lim dasturi doirasida Madina Kasimbaeva so‘zana san’ati bo‘yicha mahorat darsini o‘tkazib, tashrif buyuruvchilarni an’anaviy kashtachilik sir-sanoatlari va unga daxldor madaniy tajribalar bilan tanishtiradi.

From 1 to 30 September, the island of San Giorgio Maggiore in Venice will host Homo Faber 2026 — an international exhibition of contemporary craftsmanship, organized by the Michelangelo Foundation.
The Uzbekistan Art and Culture Development Foundation will present works by three masters — Sanjar Kubaev, Shavkiddin Kamalov, and Alisher Nazirov — reflecting the continuity and contemporary development of Uzbekistan’s traditional crafts.
As part of the educational programme, Madina Kasymbaeva will lead a workshop on the art of suzani, introducing visitors to traditional embroidery techniques and the cultural practices associated with this craft.