1–30-sentabr kunlari Venetsiyaning San-Jorjo-Majore orolida Mikelanjelo jamg‘armasi tomonidan tashkil etilgan “Homo Faber 2026” zamonaviy badiiy hunarmandchilik xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi uch nafar usta – Sanjar Kubayev, Shavkatdin Kamolov va Alisher Nazirovlarning mamlakatimiz an’anaviy hunarmandchiligining vorisligi va zamonaviy rivojini mujassam bo‘lgan asarlarini taqdim etadi.
Ta’lim dasturi doirasida Madina Kasimbaeva so‘zana san’ati bo‘yicha mahorat darsini o‘tkazib, tashrif buyuruvchilarni an’anaviy kashtachilik sir-sanoatlari va unga daxldor madaniy tajribalar bilan tanishtiradi.

С 1 по 30 сентября на острове Сан-Джорджо-Маджоре в Венеции пройдет Homo Faber 2026 — международная выставка современного художественного ремесла, организованная Michelangelo Foundation.
Фонд развития культуры и искусства Узбекистана представит работы трех мастеров — Санжара Кубаева, Шавкиддина Камалова и Алишера Назировa, отражающие преемственность и современное развитие традиционных ремесел страны.
В рамках образовательной программы Мадина Касымбаева проведет мастер-класс по искусству сюзане, познакомив посетителей с традиционной техникой вышивки и связанными с ней культурными практиками.