2-oktabr kuni O‘zbekiston Milliy kino san’ati saroyida “San’at dunyosi” nomli Rossiya san’ati festivali doirasida taniqli rus rejissyori, aktyori va rassomi Stanislav Govoruxin tavalludining 90 yilligiga bag‘ishlangan Kino kuni bo‘lib o‘tadi.
Fotoko‘rgazma Stanislav Govoruxinning hayoti va ijodiga bag‘ishlanadi, shuningdek, “Go‘zal davrning intihosi” filmida bosh rolni ijro etgan aktyor Ivan Kolesnikov bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tadi.
Badiiy kecha yakunida Stanislav Govoruxin tomonidan suratga olingan “Go‘zal davrning intihosi” filmi namoyish etiladi.

2 октября во Дворце национального киноискусства Узбекистана в рамках Фестиваля российского искусства «Мир искусств» состоится День кино, посвящённый 90-летию со дня рождения выдающегося российского режиссёра, актёра и художника Станислава Говорухина.
Фотовыставка будет посвящена жизни и творчеству Станислава Говорухина, а также состоится творческая встреча с актёром Иваном Колесниковым, исполнившим главную роль в фильме «Конец прекрасной эпохи».
В завершение вечера состоится показ фильма «Конец прекрасной эпохи», снятого Станиславом Говорухиным.