Versal Qirollik operasida “Tamerlano”ning konsert ijrosi loyihaning xalqaro ijodiy yo‘lini davom ettirib, dunyoning yetakchi yakkaxon xonandalari va O‘zbekiston musiqachilarini Yevropaning eng nufuzli tarixiy sahnalaridan birida jamladi.
Asosiy pardalarni Alibek Kabdurahmanov boshchiligidagi O‘zbekiston Milliy simfonik orkestri va O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xor jamoasi jo‘rligida Jenisbek Piyazov, Xuan Sancho va Veronika Kanhemi ijro etdilar.
Kirill Rihter tomonidan ishlab chiqilgan loyihaning musiqiy g‘oyasi asarning barokko asosini asl partituraga bo‘lgan ehtiromini saqlab qolgan holda zamonaviy musiqiy til bilan uyg‘unlashtirdi.

Концертное исполнение «Тамерлано» в Королевской опере Версаля продолжило международный путь проекта, объединив ведущих мировых солистов и музыкантов Узбекистана на одной из самых престижных исторических сцен Европы.
Главные партии исполнили Женисбек Пиязов, Хуан Санчо и Вероника Канхеми в сопровождении Национального симфонического оркестра Узбекистана под управлением Алибека Кабдурахманова и Заслуженного хорового коллектива Республики Узбекистан.
Музыкальная концепция проекта, разработанная Кириллом Рихтером, объединила барочную основу произведения с современным музыкальным языком, сохранив уважение к оригинальной партитуре.