Unda Toshkentda Kreativ iqtisodiyot boʻyicha Butunjahon anjumani (WCCE) muvaffaqiyatli o‘tkazilgani san’atshunoslarga ijodiy yo‘nalishda keng imkoniyatlar yaratishi ta’kidlandi. Tadbirda BAA vakillarining ishtiroki yuqori baholanib, hamkorlik ahamiyatga molik ekanligiga urgʻu berildi.
Shuningdek, BAA san’atshunoslari va xattotlarining Buxoro biennalesida ishtirok etishlari mamlakatlar o‘rtasidagi madaniy hamjihatlik va tajriba almashinuvini chuqurlashtirishga xizmat qilishi haqida so‘z yuritildi.
Uchrashuv yakunida Oʻzbekistonning 2025-yilda Dubayda boʻlib oʻtadigan Al-Burda koʻrgazmasi tanlovida ishtirok etishi oʻzbekistonlik rassom va madaniyat arboblari uchun yangi imkoniyat ufqlarini taqdim etishi xususida fikr almashildi.

В конструктивной атмосфере стороны подчеркнули важность дальнейшего укрепления культурных связей.
Было отмечено успешное проведение Всемирной конференции по креативной экономике (WCCE) в Ташкенте, для создания возможности для искусствоведов в креативной сфере. Участие представителей ОАЭ на мероприятии получило высокую оценку, подчеркнув значимость сотрудничества.
Также было обсуждено участие искусствоведов и каллиграфов из ОАЭ в Бухарское Биеннале, что позволит углубить культурное взаимодействие и обмен опытом между странами.
В завершение встречи было обсуждено участие Узбекистана на отборе на выставку Al-Burda в Дубае в 2025 году, что предоставит новые возможности для узбекских художников и культурных деятелей.