O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi ko‘magida mamlakatimizda ilk bor “Tashkent Design Week” tadbiri o‘tkazilmoqda.
8–14-dekabr kunlari Toshkent me’morlar, dizaynerlar, loyihachilar hamda shahar va interyer muhitiga daxldor barcha mutaxassislar uchun muloqot maydoniga aylanadi. Ishtirokchilarni qiziqarli muhokamalar, taqdimotlar va shahar bo‘ylab turli ijodiy tadbirlar kutmoqda.
Tashkilotchilar ushbu birinchi dizayn haftaligiga qiziqishi bor barcha hamyurtlarimizni taklif etadi. To‘liq dastur va yangiliklar loyiha sahifasi @designweekuz'da.

При поддержке Фонда развития культуры и искусства Узбекистана в Узбекистане впервые пройдет Tashkent Design Week @designweekuz
С 8 по 14 декабря Ташкент станет площадкой для встреч архитекторов, дизайнеров, девелоперов и всех, кто работает с городской и интерьерной средой. Гостей ждут дискуссии, презентации и городские активности.
Организаторы приглашают всех заинтересованных присоединиться к первой дизайн-неделе страны. Полная программа и новости доступны на официальной странице проекта — @designweekuz