Govkushon madrasasida Buxoro Biyennalesi doirasida ilk ochiq muhokamalar sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Dasturni Biyennale komissari Gayane Umerova hamda badiiy direktor Diana Kempbell bilan suhbat orqali ochib berdi.
Suhbat davomida biyennalening asosiy g‘oyalari va konsepsiyasi, shuningdek, Buxoro madaniy merosi va zamonaviy badiiy amaliyotlarni birlashtiruvchi xalqaro maydon sifatidagi missiyasi yoritildi.
Alohida e’tibor tayyorgarlik jarayonlariga qaratildi. Ular tadqiqot ishlari, xorijiy va mahalliy mutaxassislarni jalb etish, shuningdek, dastur uchun joylarning puxta tanlab olinishi kabi bosqichlarni o‘z ichiga oldi.

В медресе Гавкушон состоялась первая сессия публичных дискуссий в рамках Бухарской биеннале. Комиссар биеннале Гаянэ Умерова открыла программу беседой с художественным директором Дианой Кэмпбелл.
В ходе разговора были раскрыты ключевые идеи и концепция биеннале, её миссия как международной площадки, объединяющей культурное наследие Бухары и современные художественные практики.
Отдельное внимание было уделено подготовительным процессам, которые включали исследовательскую работу, привлечение зарубежных и локальных специалистов, а также тщательный выбор локаций для программы