Ushbu oktabr oyida O‘zbekistonning abadiy an’analari va ijodiy ruhi bilan tanishish imkoniyatini qo‘ldan boy bermang. @schooloftraditionalarts hamkorligida o‘tkazilayotgan “Samarqandning jonli merosi” kursi sizni shu olamga chorlaydi.
Dastur Toshkentda boshlanib, Samarqandda davom etadi. Bu yerda ishtirokchilar taniqli ustozlardan saboq olib, Ulug‘bek madrasasining geometrik naqshlarini o‘rganadilar hamda hamkorlikdagi ko‘rgazmada o‘z ijodini namoyish etadilar. Bu tajriba nafaqat o‘zbek madaniy merosini chuqur his qilish, balki zamonaviy san’atga yangicha nigoh bilan qarash imkonini beradi.
YUNESKO Bosh konferensiyasining 43-sessiyasi doirasida Samarqandda o‘tkaziladigan xalqaro tadbir chog‘ida esa ishtirokchilar o‘z asarlarini Registon maydonida namoyish etish sharafiga muyassar bo‘ladilar.

В октябре этого года откройте для себя богатые традиции и творческий дух Узбекистана на курсе «Живое наследие Самарканда», организованном совместно с @schooloftraditionalarts.
Программа начнётся в Ташкенте и продолжится в Самарканде. Участники будут заниматься с ведущими мастерами, изучать геометрию и орнамент медресе Улугбека, а также примут участие в создании коллективной выставки. Это редкая возможность прикоснуться к культурному наследию Узбекистана и в то же время обрести новые взгляды на современное искусство.
Курс проходит параллельно с 43-й Генеральной конференцией ЮНЕСКО в Самарканде. В его рамках участники смогут представить свои работы на Регистане во время этого международного события.