Birlashgan Arab Amirliklariga tashrif doirasida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova Shayx Zoyid nomidagi Insoniy qardoshlik mukofoti bosh kotibi Muhammad Abdelsalom Janobi Oliylari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tomonlar madaniyat, ilm-fan va ta’lim sohalarida ikki tomonlama hamkorlik istiqbollarini muhokama qilib, ta’lim dasturlari sohasida sheriklikni rivojlantirish va zamonaviy ta’lim modellarini joriy etish bo‘yicha tajriba almashishga alohida e’tibor qaratdilar.
Madaniyatlararo muloqotni mustahkamlash, o‘zaro anglashuv va insonparvarlik qadriyatlarini ilgari surishga qaratilgan istiqboldagi qo‘shma loyihalarni rejalashtirish muhokamalarning alohida yo‘nalishi bo‘ldi.

В рамках визита в ОАЭ председатель Фонда развития культуры и искусства Узбекистана Гаянэ Умерова провела встречу с Его Превосходительством Мухаммедом Абдельсаламом, Генеральным секретарём премии «Человеческое братство» имени Шейха Заида.
Стороны обсудили перспективы двустороннего взаимодействия в сфере культуры, науки и образования, уделив особое внимание развитию партнёрства в области образовательных программ и обмену опытом по внедрению современных образовательных моделей.
Отдельным направлением обсуждения стали планирование будущих совместных проектов, направленных на укрепление межкультурного диалога и продвижение ценностей взаимопонимания и гуманизма.