O‘zbekiston Davlat san’at muzeyida Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova va O‘zbekistonda uch yillik missiysiani o‘tkazgan fransuz restavratsiya eksperti Patrisiya Verges-Libai o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda 200 dan ortiq san’at asarlarini restavratsiya qilish, xalqaro ko‘rgazmalarda ishtirok etish, restavratsiya ustaxonasini tashkil etish hamda qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘yicha amalga oshirilgan keng ko‘lamli ishlar sarhisob qilindi.
Jamg‘arma Patrisiya Verges-Libai xonim va Fransiya xalqaro texnik yordam agentligiga professional almashinuvni rivojlantirish va O‘zbekistonda madaniy merosni asrash tizimini mustahkamlashga qo‘shgan hissasi uchun minnatdorlik bildiradi.

The State Museum of Arts of Uzbekistan hosted a meeting between Gayane Umerova, Chairperson of Uzbekistan Art and Culture Development Foundation, and Patricia Vergez-Libai, a French restoration expert on a three-year mission to Uzbekistan.
During the meeting the results of the large-scale work were summed up: restoration of more than 200 works of art, participation in international exhibitions, creation of a restoration workshop, as well as implementation of joint educational programmes.
The Foundation expresses its gratitude to Patricia Vergez-Libai and the French Agency for International Technical Assistance for their contribution to the development of professional exchange and strengthening of the system of cultural heritage preservation in Uzbekistan.