Toshkent Xalqaro opera va balet festivali dasturida “Perro ertaklari” baleti namoyish etiladi
“O‘zbekiston: sahrodagi avangard” ko‘rgazmasi
YUNESKOning Parijdagi bosh qarorgohida YUNESKOning gender tenglik masalalari bo‘yicha direktori Begonya Lasagabaster bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
17 Yanvar 2025
EXPO 2025 ko‘rgazmasiga tayyorgarlik ko‘rish doirasida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi delegatsiyasi Yaponiyaning Himedzi shahrida bo‘lib o‘tgan Xalqaro ishtirokchilar yig‘ilishida ishtirok etdi
O‘zbekiston delegatsiyasi Yaponiyaning Himedzi shahrida 150 mamlakat vakillari to‘plangan EXPO 2025 Xalqaro ishtirokchilari yig‘ilishida ishtirok etmoqda
YUNESKOning Parijdagi bosh qarorgohida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi vakillari bilan bo‘lib o‘tdi.
YUNESKOning Parijdagi bosh qarorgohiga tashrif doirasida O‘zbekistonning YUNESKO huzuridagi Doimiy vakili Kamol Muxtorovning YUNESKO Ijroiya kengashi raisi Vera Lakey bilan uchrashuvi ham bo‘lib o‘tdi
16 Yanvar 2025
Offenbaxning afsonaviy “Gofman ertaklari”